Kodėl aš nerekomenduoju išsiverkimo metodų (Cry it out) | Miego pelytės

Kodėl aš nerekomenduoju išsiverkimo CIO (Cry it out) metodų Miego pelytės kūdikių ir vaikų miego konsultantė Dovilė Šafranauskė vaikų verksmas kūdikių verksmas kūdikis verkia verksmo raminimo metodai

Ne, savo praktikoje išsiverkimo metodų, kai į vaiko verksmą NĖRA reaguojama, nerekomenduoju. Ir čia nėra skirtumo, ar kūdikis paliekamas vienas, ar mama/tėtis yra kambaryje, tačiau niekaip nereaguoja į verkiantį mažylį.

Pats verksmas nėra problema, tačiau kai į jį nėra jokios reakcijos, vaikų smegenys tai supranta kaip grėsmę. Kaip ženklą, kad nėra kas manimi pasirūpins ir dėl to kyla pavojus mano išgyvenimui. Remiantis tuo, kas yra žinoma apie smegenų raidą, per suaugusiųjų žmonių reakcijas kūdikiai ir dėlioja pasaulio vaizdą.

Puikiai žinau, kad daugybėje šalių CIO (ang. Cry it out) arba išsiverkimo metodai yra naudojami ir rekomenduojami pediatrų kaip saugūs. Minint ir tai įrodančius tyrimus. Apie šiuos metodus sulaukiu ir klausimų konsultacijose (dažniausiai iš tėčių), nes „skaičiau, jog tyrimai sako..."

Taigi, pakalbėkime apie tuos tyrimus

Iš tiesų, klausimas aktualus, tad ir tyrimų daryti tikrai mėginta ir išvadų sulaukta. Išvadų, kurias ir cituoja straipsnių bei knygų autoriai.

Tačiau, jei atsiverstume pačius tyrimus, pamatytume kelis dalykus:

  1. tyrimų imtys itin mažos, dažnai eigoje dalyviai pasitraukė;
  2. tyrimų metodika miglota, t.y. niekas netikrino, kaip iš tiesų vaikai buvo/nebuvo migdomi;
  3. pateikiami duomenys nepilni, tyrimus kartojant, rezultatai nepatvirtinami.

Būtent dėl išvadų miglotumo niekaip negalima teigti, jog CIO metodai yra saugūs. Tiesa, tvirtų įrodymų, kad jie yra kenksmingi, taip pat nėra.

Ar tikėtis vieningo mokslo atsakymo dėl išsiverkimo metodų?

Nelabai tikiu, kad moksliniai tyrimai taip pat kada nors turės tvirtą atsakymą, nes kaip ten bebūtų, Cry it out yra tik epizodas visame vaiko gyvenime, o saugiam prieraišumui, vaiko nerimo lygiui įtaką daro daugybė dalykų.

Todėl galiausiai tai tampa mūsų pačių pasirinkimo ir tikėjimo klausimu.

Viena kas yra tikra ir neginčytina - šių metodų taikymas sukelia tėvams, o ypač mamai daug streso ir vėlesnio kaltės jausmo. Prieš pasirenkant tokius metodus, visuomet kviečiu pasikalbėti ir išgirsti apie alternatyvas, kuomet nereikia palikti vaikų verkti vienumoje.♥

 

- Dovilė Šafranauskė @miegopelytes

 

Taip pat skaitykite:

Nepaaiškinamas vakarinis verksmas

Naktiniai siaubai – kodėl mano vaikas nemiega?

Kūdikių miego regresai – ar žinojote, jog pirmaisiais metais jų yra daugiau nei vienas?

4 mėnesių miego regresija (regresas): įsidėmėkite šiuos požymius

 

Taip pat klausykite:

Kūdikių emocinis gyvenimas. Pokalbis su dr. Marion Rose (anglų k.)

Meditacijos įtaka miegui ir ne tik. Pokalbis su neuromokslininke Laura Bojarskaite

18 VASARŲ 05 | Su Ieva Anskaitiene

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias