Manęs tėvai dažnai klausia, ar verta duoti vaikeliui čiulptuką? Kaip čiulptukas veikia miegą, ar jam padeda? Mano atsakymas: jei galite neduoti - neduokite!
Žinoma, visada yra niuansų ir gerbiu bet kokį šeimos pasirinkimą. Tiesiog noriu pasidalinti tuo, ką matau savo praktikoje ir kaip čiulptukai veikia miegą.
Čiulptukas - miego gelbėtojas ankstyvaisiais mėnesiais
Ankstyvaisiais mėnesiais čiulptukas kartais primena tikrą gelbėtoją. Gavęs čiulptuką, mažylis nurimsta, verksmas nutyla, o gal net ir atkeliauja miegelis. Puikumėlis, tiesa?
Tikrai taip, čiulptukas dažnai padeda miegoti iki kol... nepradeda trukdyti. Mes visi miegodami keliaujame per miego ciklus, kiekvieno ciklo pabaigoje šiek ties prasibudindami ir vėl panirdami į naują ciklą. Vaikų miego ciklai trumpesni nei suaugusiųjų, todėl ir prasibudinimų yra daugiau.
Ir čia prasideda vargai
O dabar įsivaizduokime - vaikelis užmigo su čiulptuku burnoje, nes toks yra susiformavęs jo užmigimo būdas ir asociacija. Perėjus į gilų miegą, raumenys atsipalaiduoja ir čiulptukas iškrenta.
Tuomet atkeliauja ciklo pabaiga, prasibudinimas ir perėjimas į naują miego ciklą ir… o varge! Čiulptuko tai nebėra! Vyresni kūdikiai jau kartais moka įsidėti jį patys, bet net ir jiems ne taip legva atrasti jį kažkur lovelės kampe. Ką daryti? Kviesti pagalbon tėvus!
Tokiu būdu, stiprėjant asociacijai, gelbėtojas tampa jau tikru miego trukdžiu.
Pastebite tokią dinamiką savo vaikelio miege?
Jei taip, verta pagalvoti apie atsisveikinimą su čiulptuku. Tam nėra tinkamo, tinkamesnio ar tinkamiausio amžiaus. Geriausia tai daryti tada, kai tvirtai esate priėmę tokį sprendimą. Verta nusiteikti 3-4 sunkesnėm naktim iki mažylis perpras kitus užmigimo būdus. Kaip atsisakyti čiulptuko? Skaitykite šiame mano straipsnyje.
Taip pat svarbu priimti visas emocijas ir pasistengti nepakeisti šio įpročio nauju įpročiu, tokiu kaip supimas, užmigimas su buteliuku ir pan.
O jei dar tik svarstote, duoti-neduoti, prisiminkite - jei galite neduoti, neduokite.
- Dovilė Šafranauskė @miegopelytes
Taip pat skaitykite:
MITAS: paliktas verkti kūdikis išmoksta nusiraminti