Vaikas kiša pirštą į burną - ką daryti? | Miego pelytės

Ko reikia imtis, jei vaika kiša pirštą į burną? Labai jautrus klausimas, nes neretai atsakymas į jį bus iliustruotas siaubingomis istorijomis. Visgi, ne visada verta jomis tikėti ir nerimauti.

Pradėkime nuo to, kad kūdikiams čiulpti pirštuką yra viena natūraliausių būsenų. Atsimenat tas cute nuotraukas, kai mažylis gimdoje čiulpia nykštį? Taigi va.

Miego temoje jokia paslaptis, kad su pirštuku užmiegantys vaikai dažnai miega ramiau, anksčiau išmiega ilgesnius nakties miego intervalus.

Žinoma, odontologai pasisakytų griežčiau.

Man atrodo, tiesa labiausiai susijusi su SAVO vaiko stebėjimu. Kiek dažnai, kiek intensyviai ir kokiose situacijose vaikas čiulpia pirštą.

Kada mažylis kiša pirųtuką į burną?

👆Jei vaikas įkiša pirštuką į burną prieš užmigdamas arba keičiantis miego ciklams, vargu, ar tai galima laikyti nerimą keliančia situacija.

👆Kartais pirštas burnoje yra nuovargio, alkio ženklas. Tuomet - tenkiname poreikį.

👆Viskas kitaip, jei pirštukas tampa būdu užgniaužti bet kokias emocijas dienos eigoje: kai neramu, nedrąsu, užsigaunu, nematau mamos ir dar begalė kitų.

Sunerimau - pirštas į burną. Pastebėjus tokią dinamiką, jau verta atkreipti dėmesį.

Ką daryti?

Ne, tikrai neverta priverstinai keisti į čiulptuką, mat jis atlieka tą pačią emocijų slopinimo funkciją, ir didelė tikimybė, kad kažkada atsisakius čiulptuko, vėl grįš pirštukas.

Verčiau dažniau būdami šalia kūdikio pastebėkime, kada jam kyla noras čiulpti pirštuką. Švelniai prilaikykime rankytę, pasiūlydami savo glėbį, savo artumą vaikelio nuraminimui.

Kartais toks veiksmas gali sukelti emocijų pliūpsnį. Taip, tų pačių emocijų, kurios iki šiol buvo sulaikomos pirštuko pagalba. Atjaučiančiai išklausykime susikaupusias emocijas, leiskime mažyliui jas pašalinti iš savo kūno.

Jautriai stebėdami, kokiose situacijose mažylis griebiasi raminimosi pirštuku, pasiūlydami savo artumą ir ramybę, išklausydami emocijų, ilgainiui pastebėsite, jog pirštuko nebereikia tiek dažnai ar tiek intensyviai.

Plačiau apie emocijų slopinimą pirštuku/čiulptuku rasite Aware parenting arba Hand in Hand tėvystės metoduose.

- Dovilė Šafranauskė @miegopelytes

 

Taip pat skaitykite:

Wonder weeks - verta (ne)abejoti?

Kaip padėti kūdikiui karštomis vasaros dienomis?

Kaip padėti vaikams prisitaikyti prie žiemos laiko?

Kūdikio maudynės prieš miegą: už ir prieš?

5 žingsniai į ramų kūdikių miegą

 

Taip pat klausykite:

Sąmoningos tėvystės filosofija (Aware parenting)

Kūdikių emocinis gyvenimas. Pokalbis su dr. Marion Rose (anglų k.)

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias