Per dieną vaikai girdi nesuskaičiuojamą kiekį NE ir dėl to tėvams dažnai iškyla klausimas, kaip išvengti mažylių pykčio priepuolių, nes žinome, kad NE ateityje iš mūsų žodyno niekur nedings.
„Ne, jau turime eiti iš žaidimų aišktelės“, „Daugiau jokių Ipad’ų!“, „Ne, negalima valgyti ledų vietoj vakarienės" Ir. Taip. Visą. Dieną. 🤬
Tiek daug ir įvairiomis formuluotėmis, kad neišvengiamai nori jiems pasipriešinti. Kas tada?
Lyg užsburtas ratas
Dar daugiau NE, dar daugiau įtampos ir mažiau smagumo bei ryšio mūsų santykiuose. Ir šie nuolatiniai NE vargina ne tik jus! Mažieji nuo to pavargsta ne ką mažiau.
Negana to, nuolatos atsitrenkdami į NE, vaikai ima abejoti, ar apskritai mes juos suprantame ir girdime! O būti neišgirstu tikrai labai sunku… Tada norisi spiegti, rėkti dar garsiau, verkti… Ir čia atsirandą stipresni pykčio priepuoliai.
Ir čia prasideda galios žaidimai
Taip visai nejučia leidžiamės į dar vieną galios kovą - kuris bus teisesnis? Stipresnis?
Jokiu būdu nesakau, kad mes neturime brėžti ribų ar kad turime leisti viską, ko mažieji nori. Tiesą sakant, aiškios ribos ir jų laikymasis yra LABAI SVARBŪS! Tačiau pasakydami NE, galime patvirtinti, jog tikrai matome, jog tikrai suprantame savo mažylį. Parodyti, jog net ir tada, kai sakome NE, esame jų pusėje.
Ką galime padaryti, kad išvengtume pykčio priepuolių?
Kartais tai vadinama „TAIP-NE sumuštinio metodu”, kai prieš atmetant vaiko prašymą, būtinai pabrėžiame, kad girdime ir suprantame jo norą:
„Žinau, kaip pasiilgai močiutės ir norėtum pas ją nuvažiuot! (pauzė) Šiandien turime eiti į darželį. Pakeliui paskambinkime močiutei ir paklauskime, kaip ji gyvena!”
„Sakai, kad nori kartu paspalvinti. Žinai, kaip man smagu, kai spalviname vienam lape! (pauzė) Turiu ištuštinti indaplovę ir po to galėsime spalvinti. Labai to laukiu!"
Sumuštinis „TAIP-NE“ reikalauja šiek tiek praktikos, kad taptų natūralia dienos dalimi. Tiesiog prisiminkite, kad prieš atsakydami, galime patvirtinti savo mažyliui, kad išgirdome jo norą, ir tai nuspalvins atsakymą kitomis spalvomis, net jeigu jis bus neigimas.♥
- Dovilė Šafranauskė 🤍 @pagarbitevyste
Taip pat skaitykite:
Kai turime daryti tai, ko mažylis nenori
Sunku suprasti, ko iš tiesų reikia dvyniams
Vaikai serga. Patarimai, kaip tai derinti su darbu iš namų
Žaidimų aikštelių etiketo pamokos
Klausykite:
010: Nesmurtinė komunikacija. Kas tai? Pokalbis su Enrika Benevičiene